Rév Gas Industries Ltd.

True Partner in Pressure

Butle do aparatów oddechowych SCBA i urządzen do ratujących życie

Historia firmy Luxfer w produkcji butli do aparatów oddechowych i urządzen do ratujących życie zaczęła się w 1958 roku w Anglii, kiedy pierwsza bezszwowa butla została wykonana w procesie ciągnienia na zimno. Aluminiowe  butle zostały po raz pierwszy użyte w zastosowaniach zwiazanych z branza napojów,juz na początku 1960 roku, Luxfer rozpoczął ekspansję na wielu innych rynkach,w tym takze przeznaczonych dla aparatow powietrznych i podtrzymywania życia. W 1965 roku, Luxfer Gas Cylinders stał się odrębną firmą specjalizującą się w przechowywaniu gazow w butlach wysokociśnieniowych.Lekkie butle aluminiowe są łatwiejsze do przenoszenia i transportu niż butli stalowe.Z tego powodu butle aluminiowe Luxfer stały się coraz bardziej popularne w Europie,w straży pożarnej i wsrod ratowników medycznych  i  personelu pomocniczego. W 1972 roku, Luxfer otworzył swoją pierwszą fabrykę butli w USA w Riverside w Kalifornii, a korzystanie z butli Luxfer z aluminium  w aparatach powietrznych i butli podtrzymujących życie szybko stało się powszechne  w całej Ameryce Północnej. W 1976 roku firma wprowadziła na rynek aparatow oddechowych butle aluminiowe włóknem szklanym wokol typu butli typu hoop-wrapped .Dziesięć lat później, Luxfer wprowadziła linię LCX® (ultra-lightweight) ultra lekkich butli  kompozytowych pokrytych całkowicie z włókna szklanego, a później Kevlar®. W 1997 roku, Luxfer rozszerzyła swoją linię poroduktow o butle LCX zawierajaće butle wpełni owinięte włóknem węglowym lotniczej jakości. Były to pierwsze kompozytowe butle aparatów powietrznych na świecie,które otrzymaly pięcioletni okres legalizacji przez organy regulacyjne (wcześniejsze butle kompozytowe wykonane z innych materiałów posiaday trzyletni okres legalizacji).

W ciągu ostatnich kilku lat, Luxfer wprowadził nowe produkty do swojej linii LCX, w tym butle  LCX-SL (Super Light), LCX-XD (Xtreme Duty) cylindry i LCX-EL (Extra Life). W 2017 roku Luxfer wprowadził na rynek swoje butle kompozytowe NLL (non-limit-life). Dostępne w ponad 50 krajach kompozyty LCX są obecnie najczęściej używanymi butlami SCBA i podtrzymującymi życie na świecie.

1. Butle z powietrzem do oddychania dla strażaków

  • Butle do aparatów oddechowych SCBA NLL z lekkim aluminiowym linerem  L7X .

Butla  6,8 litra  NLL o wadze 3,9 kg i wkładce L7X (AA7060) aluminiowym linerem  to najlżejsza na świecie kompozytowa butla  6,8 litra

  • LCX - 15-letnia żywotność
  • LCX - 20-letnia żywotność
  • LCX - 30-letnia żywotność
  • L7X - cylindry z obręczowym oplotem (HW)

Cechy produktu:

  • lekkie
  • szybkie napełnianie
  • 100% skuteczność napełniania
  • 0% wycieku gazu
  • produkcja w Europie (Luxfer France) zgodnie z wszystkimi wymaganiami OEM

 

2 .Butle do aparatów ucieczkowych

 

3. Butle powietrzne do zestawów pierwszej pomocy