Rév and Partners Gas Industrial Trading Ltd.

True Partner in Pressure

Ból głowy / migrena

Prawie 30 procent Polaków cierpi na migrenę. Statystyki podają, że z problemem tym zmaga się nawet 15% dorosłych mężczyzn i do 35% dorosłych kobiet.  Choroba ta może się pojawić również u dzieci poniżej 12 roku życia. Aż 70 procent Polaków przyznaje, że stosuje leki, aby zwalczyć migrenę. Lekarze przestrzegają jednak, że nadużywanie tabletek może spowodować uzależnienie i wystąpienie tak zwanych polekowych bólów głowy.Migrena jest chorobą dziedziczną. Predyspozycje genetyczne (u prawie 70% chorych udokumentowano wystąpienie migreny w rodzinie).Kobiety cierpią na nią 3 razy częściej, niż mężczyźni. Większość bólów głowy jest spowodowanych zaburzeniami krążenia mózgowego.

Może to brzmieć niewiarygodnie, ale ilość krwi przepływającej przez naczynia mózgowe jest w takich przypadkach zmniejszona o 25% .Dostarczana ilość tlenu do mózgu w tej sytuacji jest również deficytowa. Nasz mózg zużywa 20% wdychanej ilości tlenu.

Nie ma potrzeby podkreślania znaczenia tlenu dla komórek mózgowych (całkowita liczba naszych komórek wynosi 37,2 biliona, z czego 86 miliardów to komórki mózgowe), po prostu pomyśl o niemowlętach z niedoborem tlenu przy urodzeniu lub podczas wypadku, jeśli nie zaczniemy zapewniać szybko udanej reanimacji. Zobaczmy co się stanie w przepełnionym biurze, jeśli nie jest wentylowane. Jak możemy oczekiwać, że w takim przypadku będziemy dobrze radzić sobie w szkole, w pracy, podczas treningu lub w domu z rodziną.

Badanie przeprowadzone przez londyński zespół naukowców pokazało, jak korzystny jest tlen w walce bólem głowy. Badanie przeprowadzono z losowym rozdziałem badanych osób do grup porównawczych wśród pacjentów (grupy badane i kontrolne). Działanie 100% tlenu porównano z placebo (powietrze). U 78% pacjentów otrzymujących tlen ból głowy ustał lub został zredukowany do tolerowanego poziomu, podczas gdy w grupie leczonej powietrzem był on tylko na poziomie 20%.

Nie zaobserwowano niepożądanych lub poważnych skutków ubocznych w żadnej z grup. (Źródło: JAMA 2009; 302: 2451-2457).

Tlen poprawia się krążenie krwi i dopływ tlenu do naczyń włosowatych, co może zapobiec udarowi lub zawałowi serca, które mogą wystąpić nawet w przypadku wysokiego ciśnienia krwi. Ponieważ brak tlenu jest odpowiedzialny za ból występujący przy stwardnieniu tętnic wieńcowych serca, podniesienie poziomu tlenu może również zapewnić rozwiązanie tych problemów.

Dobrze wiedzieć:

Istnieje kilka rodzajów przenośnych koncentratorów tlenu dostępnych dla użytkowników, warto poprosić o informacje przed wynajęciem lub zakupem:

  • nie wszystkie urządzenia mogą dostarczać tlen o czystości 90-95% , niektóre z nich mają możliwość dostarczać tlen o czystości tylko 40-45% 
  • gwarancja jest ograniczona w wielu przypadkach, dotyczy tylko samego urządzenia, a okres gwarancji może się różnić w zależności od producenta  (1, 2, 3, ... 5 lat)
  • nie wszystkie urządzenia mają autoryzowaną sieć serwisową, a potencjalna awaria lub konserwacja może trwać długo
  • warto zwrócić uwagę także na konserwację urządzeń i związane z nimi koszty; w wielu urządzeniach zaleca się coroczną wymianę wkładu filtracyjnego, którego koszt może ponieść najemca lub kupujący

 

Informacje opisane powyżej mają wyłącznie charakter informacyjny i mogą się różnić w zależności od typu urządzenia! Dlatego, aby uzyskać dokładne dane, skontaktuj się z producentem lub polskim dystrybutorem danego produktu.


Przenośny koncentrator tlenu EasyPulse– POC

EasyPulse POC to idealny produkt, który pomaga pacjentowi zapewnia mobilność. POC to zasilane bateryjnie urządzenie medyczne, które pobiera tlen z otoczenia i dostarcza tlen medyczny przez kaniulę.

Więcej

EasyPulse Total Oxygen Concentrator

Jest to idealna równowaga pomiędzy mobilnym i stacjonarnym dostarczaniem tlenu. Zapewnia ciągły przepływ i przepływ impulsowy w tej samej jednostce ważącej mniej niż 5 kg. Nie ma potrzeby posiadania 2 oddzielnych koncentratorów tlenu lub butli z tlenem.

Więcej