Rév and Partners Gas Industrial Trading Ltd.

True Partner in Pressure

Sport

Codzienna (siedząca) praca  w naszym pędzącym życiu wiąże się z niewielkim wysiłkiem fizycznym. Aktywność jest również rodzajem naszej potrzeby biologicznej, ale znane są również inne jej korzystne efekty. Wspominając tylko najważniejsze przykłady, ruch - poprzez zwiększenie zdolności pobierania tlenu - ma korzystny wpływ na nasz układ odpornościowy, układ nerwowy, pracę mózgu, naczynia krwionośne serca i ogólny stan ciała. Natomiast z powodu siedzącego trybu życia, może wystąpić szczególnie duża liczba chorób, bólów i problemów zdrowotnych.

Jednocześnie jednak, podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych, organizm bardzo szybko zużywa dostępny tlen i potrzebuje więcej źródeł energii, aby utrzymać zwiększoną wydajność. Jeśli we krwi nie ma wystarczającej ilości tlenu, komórki będą musiały przejść na tryb metabolizmu beztlenowego.W tym przypadku cukier rozpuszcza z kwaśną fermentacją, a nie spala się. Ta fermentacja odbywa się w środowisku beztlenowym, które zakłóca normalne procesy metaboliczne komórki i rozpoczyna się wytwarzanie kwasu mlekowego. Rozpad kwasu mlekowego zachodzi również w wątrobie, w obecności tlenu. Dlatego tlen jest alfą i omegą wszystkich procesów metabolicznych.

  Zużywając jeden litr tlenu, organizm uwalnia około 20 Kilodżuli [kJ] energii (5 kcal) ze składników odżywczych zawierających energię (w przypadku ogólnego, mieszanego żywienia).

Przy obciążeniu większym niż 1,5-2 litrów na minutę, daną czynność można wykonać tylko przez 1-2 minuty.

 

Jeśli jesteśmy w stanie dostarczyć więcej tlenu do naszego organizmu, możemy doświadczyć następujących korzyści podczas uprawiania sportu:

  • Wydajność organizmu wzrasta
  • Po treningu organizm regeneruje się znacznie wcześniej
  • Zapalenie mięśni nie rozwija się tak szybko i nie do tego stopnia

Gdy organizm otrzymuje niezbędną ilość tlenu, natychmiast odczuwa się jego skutki. Zwiększa się poziom energii, poprawia się metabolizm i kondycja układu nerwowego, aktywność umysłowa staje się bardziej efektywna, dzięki czemu nastrój staje się jeszcze bardziej zrelaksowany. Odświeżenie i rozmach będą doświadczane. Zwiększy to wydajność, w trakcie uprawiania sportu, czy w trakcie pracy intelektualnej.

Dobrze wiedzieć:

Istnieje kilka rodzajów przenośnych koncentratorów tlenu dostępnych dla użytkowników, warto poprosić o informacje przed wynajęciem lub zakupem:

  • nie wszystkie urządzenia mogą dostarczać tlen o czystości 90-95% , niektóre z nich mają możliwość dostarczać tlen o czystości tylko 40-45% 
  • gwarancja jest ograniczona w wielu przypadkach, dotyczy tylko samego urządzenia, a okres gwarancji może się różnić w zależności od producenta  (1, 2, 3, ... 5 lat)
  • nie wszystkie urządzenia mają autoryzowaną sieć serwisową, a potencjalna awaria lub konserwacja może trwać długo
  • warto zwrócić uwagę także na konserwację urządzeń i związane z nimi koszty; w wielu urządzeniach zaleca się coroczną wymianę wkładu filtracyjnego, którego koszt może ponieść najemca lub kupujący

 

Informacje opisane powyżej mają wyłącznie charakter informacyjny i mogą się różnić w zależności od typu urządzenia! Dlatego, aby uzyskać dokładne dane, skontaktuj się z producentem lub polskim dystrybutorem danego produktu.


Przenośny koncentrator tlenu EasyPulse– POC

EasyPulse POC to idealny produkt, który pomaga pacjentowi zapewnia mobilność. POC to zasilane bateryjnie urządzenie medyczne, które pobiera tlen z otoczenia i dostarcza tlen medyczny przez kaniulę.

Więcej

EasyPulse Total Oxygen Concentrator

Jest to idealna równowaga pomiędzy mobilnym i stacjonarnym dostarczaniem tlenu. Zapewnia ciągły przepływ i przepływ impulsowy w tej samej jednostce ważącej mniej niż 5 kg. Nie ma potrzeby posiadania 2 oddzielnych koncentratorów tlenu lub butli z tlenem.

Więcej